مديرعامل سايپايدك: برخورد خوب با منابع انساني پايه پيشرفت سازمان است
  سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵
   
 

مديرعامل سايپايدك تاكيد كرد: حوزه منابع انساني در سازمانها بايد كل صنعت را ببيند و با نسخه‌هاي علمي براي مسائل و مشكلات موجود در اين حوزه راه حل پيدا كند.

به گزارش روابط عمومي سايپايدك، مهندس مصطفي وحيدزاده در سخناني در هشتمين هم‌انديشي معاونين و مديران منابع انساني شركت‌هاي زير مجموعه سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) كه به ميزباني سايپايدك برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار كرد: حوزه منابع انساني مي‌تواند در كنار مديريت ارشد سازمان نوعي اطمينان خاطر از حركت سازمان به سمت موفقيت ايجاد كند.
وي ادامه داد: انتخاب مناسب و شايسته مدير منابع انساني به بهبود عملكرد و افزايش بهره‌وري نيروي انساني منجر مي‌شود و در واقع برخورد خوب با منابع انساني مي‌تواند اساس و پايه پيشرفت سازمان باشد.
مديرعامل سايپايدك با اينكه مديران شايسته منابع انساني مشاورين خوبي براي سازمان هستند،‌گفت: اميدوارم با افزايش سطح علمي و دانش مديران، حوزه منابع انساني به جايگاه واقعي خود در سازمان برسد و نقش واقعي خود را در تربيت نيروي انساني متعهد و خلاق ايفا كند.
مهندس وحيدزاده افزود: سرمايه‌‌گذاري بر روي تربيت مديران كارآمد و مؤثر كه در زمينه نيروي انساني بتوانند عملكرد قابل قبولي داشته باشند به افزايش كيفيت خدمات و در نهايت به افزايش رضايت مشتريان منجر مي‌شود.
وي گفت: يكي از چالش‌هاي امروز منابع انساني، نگاه از بيرون به درون منابع انساني است و وظيفه مدير منابع انساني نبايد به جذب و استخدام نيرو منحصر شود بلكه جايگاه و عملكرد حوزه منابع انساني بايد به گونه‌اي باشد كه وظايف خود را در حل مسائل مربوط به صنعت و سازمان به خوبي انجام دهد و در اين زمينه نقش فعالي بر عهده داشته باشد.
وي افزود: ساختار سازماني اساس و ريشه حوزه منابع انساني است كه اگر درست طرح‌ريزي شود،‌ از بروز بسياري از مشكلات در اين زمينه جلوگيري مي‌شود.
مديرعامل سايپايدك تاكيد كرد: رفتار غير حرفه‌اي در حوزه منابع انساني مي‌تواند عملكرد سازمانها را زير سوال ببرد.
پيش از سخنان مديرعامل سايپايدك، دكتر ابراهيم شيخ، مدير توسعه منابع انساني سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران در سخناني اظهار داشت: دارايي‌هاي مشهود سازمانها عامل موفقيت آنهاست كه بخشي از آن را برند سازمان و بخشي ديگر را سرمايه‌هاي فكري تشكيل مي‌دهند كه اين سرمايه‌هاي فكري از سه عامل زيرساختي، ارتباطي و انساني تشكيل شده است.
وي با تاكيد بر اينكه بايد در مديريت اين سرمايه‌ها كوشا باشيم، گفت: مديريت صحيح اين سرمايه‌ها مي‌تواند ساير منابع و دارايي‌ها را به سطح بالايي از بهره‌وري برساند.
شيخ با اشاره به اينكه سرمايه‌ انساني براي اقتصاد ارزش خلق مي‌كند، به بيان دستاوردهاي مهم هم‌انديشي‌هاي معاونين و مديران منابع انساني شركت‌هاي زير مجموعه ايدرو پرداخت و گفت: به اشتراك‌گذاري منابع اطلاعاتي كتابخانه‌هاي شركت‌هاي عضو، شناسايي و جمع‌آوري مسائل و مشكلات شركت‌هاي عضو مرتبط با صندوق‌هاي بازنشستگي و انتقال به مسوولين مربوطه، زمينه‌سازي جهت انتقال تجربيات شركت‌هاي عضو جهت ارائه در كنفرانس هاي بين‌المللي مديريت و كنفرانس توسعه منابع انساني و همايش هاي عرصه يادگيري، به اشتراك گذاري دوره‌هاي آموزشي، شناسايي چالش‌هاي مهم حوزه منابع انساني شركت‌هاي عضو، به اشتراك گذاري تجربيات برتر شركت‌ها و ايجاد ارتباط دوستانه و غير رسمي بين اعضا و كاهش بوروكراسي و روابط رسمي جهت انجام فعاليت‌هاي مرتبط و حل و فصل مسائل احتمالي از مهمترين دستاوردهاي هفت هم انديشي قبلي است كه نتايج مثبتي هم به دنبال داشته است.
لازم به ذكر است در اين هم‌انديشي كه به ميزباني سايپايدك برگزار شد، دكتر سيد محمد اعرابي، مدير گروه مديريت دانشگاه علامه طباطبايي به عنوان سخنران علمي،‌ به تشريح ويژگي‌هاي "ساختار سازماني و مديريت منابع انساني" و رابطه بين اين دو مفهوم پرداخت.
در پايان اين هم‌انديشي، مدعوين از تعميرگاه مركزي شماره 4 و مركز تعميرات تخصصي گيربكس اتوماتيك بازديد كردند.
 [ آرشيو ]

  
 پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷  
Thursday 16 August 2018  

صفحه اصلي | آرشيو | جستجو | تماس با ما | سايت شركت سايپا يدك | نسخه موبايل  
كليه حقوق اين سايت متعلق است به نشريه مشتري مداري - نشريه سازمان خدمات پس از فروش سايپا