المپياد كارشناسان فني، تعميركاران و كارشناسان پذيرش برگزار مي‌شود
  سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵
   
 

مدير آموزش سايپايدك اعلام كرد: به منظور افزايش كيفيت خدمات پس از فروش و بالابردن سطح مهارت كاركنان نمايندگي‌ها، المپياد كارشناسان فني، تعميركاران و كارشناسان پذيرش در نيمه دوم سال 95 برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سايپايدك، حميدرضا نبئي با اعلام اين خبر افرود: اين المپياد با هدف ترويج و افزايش فرهنگ مهارت تعميراتي و عيب يابي و ايجاد انگيزه‌ شغلي افراد شركت كننده، ايجاد بستر مناسب براي افزايش مهارت تعميراتي و عيب يابي در شبكه و شناسايي كمبودهاي آموزش‌هاي فني و عيب يابي و همچنين ايجاد فرصت مناسب جهت تبادل اطلاعات تعميراتي و عيب يابي حرفه‌اي بين تعميركاران و كارشناسان فني برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه شناسايي تعميركاران فني برتر شبكه از ديگر اهداف اين المپياد است،‌ ادامه داد: در المپياد سال 95 علاوه بر تجربيات سالهاي گذشته دو رويكرد جديد نيز مد نظر مي‌باشد، به اين معنا كه به منظور استانداردسازي آزمونهاي مهارتي و المپيادها،‌از الگوي آزمون‌هاي مهارتي مطابق با استاندارد بين‌المللي World Skilled استفاده خواهد شد. در اين زمينه طبق مذاكره با سازمان فني و حرفه‌اي و تشكيل جلسات كارشناسي و انعقاد تفاهم نامه،‌اين طرح به صورت مشترك با سازمان فني حرفه‌اي اجرا خواهد شد.
نبئي افزود: مسابقات جهاني World Skilled هر دو سال يك بار در كشورهاي عضو سازمان تجارت جهاني مهارت برگزار مي‌شود. اين سازمان بر اساس دستورالعمل و شيوه‌نامه‌هاي آزمون مهارتي در كشورهاي عضو با استفاده از سيستم ارزيابي و ارزشيابي CIS اقدام به اندازه‌گيري و سنجش مهارت كارآموزان مي‌نمايد و نفرات منتخب در اين آزمونها از مزاياي مدارك تاييد شده سازمان فني و حرفه‌اي بهره‌مند خواهند شد.
وي درباره چگونگي انتخاب و دعوت به المپياد نيز گفت: در مرحله اول، از ليست نتايج آزمونهاي مهارتي تعميركاران كه توسط مديريت كيفيت تهيه مي شود، نفراتي كه بيشترين امتياز را دارند جهت حضور در المپياد دعوت مي‌شوند. در مرحله دوم نيز آزمون تئوري به صورت سوالات تستي از كليه گرايش‌ها و جايگاههاي تعميراتي با رويكرد آشنايي و شناخت هفت محصول پر تيراژ گروه خودروسازي سايپا شامل پرايد، تيبا، تندر 90، زامياد، برليانس،‌ آريو و سراتو طراحي و اجرا مي‌شود. اين آزمون به صورت مجازي براي كارشناسان فني و براي تعميركاران در محل دفاتر منطقه‌اي برگزار مي‌گردد. پس از اعلام نتايج آزمون، نفرات داراي شرايط بر اساس نمره و سهميه اختصاص داده شده به جايگاه شغلي براي ورود به مرحله عملي انتخاب مي‌شوند. در مرحله عملي از نفرات منتخب بر اساس تفكيك پست شغلي (جايگاه مكانيكي، برقكاري، جلوبندي) امتحان عملي گرفته مي‌شود.
نبئي يادآور شد: آزمون عملي با طراحي سوال‌هاي عملي و با رويكرد عيب يابي در زمينه‌هاي برق، موتور، سيستم‌هاي انتقال قدرت، سوخت رساني و تعليق، ترمز و فرمان براي خودروهاي فوق برگزار مي‌شود. در برگزاري آزمون عملي ضمن ارزيابي مهارت فني و توانايي عيب يابي كارآموزان، سرعت عمل تعميركاران در تعميرات و عيب يابي مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند و پس از اتمام آزمون و جمع‌بندي نمرات، نتايج نهايي اعلام و نفرات برتر به تفكيك كارشناسان فني، تعميركاران و كارشناسان پذيرش معرفي مي‌شوند.
مدير آموزش سايپايدك گفت: با توجه به خروجي پروژه عارضه يابي و بازخوردهاي مشتريان، به منظور افزايش رضايت مشتريان و انسجام و هماهنگي بيشتر در برخورد بامشتريان فرايندي منسجم با عنوان پذيرش تا ترخيص تعريف و در نمايندگي ها به اجرا گذاشته شده است. به منظور بررسي ميزان تاثير گذاري فرايند پيش بيني شده و تاكيد براهميت جايگاه و نقش مسئولين پذيرش درجذب و نگهداشت مشتريان و كسب رضايت آنها و باهدف شناسايي پذيرشگران برتر در نظر است المپياد مهارتي - آموزشي ويژه پذيرشگران براي نخستين بار درسطح شبكه نمايندگي هاي سايپا برگزار گردد. اين المپياد در مراحل مختلف با اخذ آزمونهاي كتبي و عملي برگزار شده و در نهايت پذيرشگران برتر در سطح شبكه معرفي خواهند شد. مراحل انجام المپياد در حال برنامه ريزي بوده و شرايط شركت در المپياد بزودي طي بخشنامه اي اطلاع رساني خواهد شد.
 [ آرشيو ]

  
 پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷  
Thursday 16 August 2018  

صفحه اصلي | آرشيو | جستجو | تماس با ما | سايت شركت سايپا يدك | نسخه موبايل  
كليه حقوق اين سايت متعلق است به نشريه مشتري مداري - نشريه سازمان خدمات پس از فروش سايپا